Večer matematike u našoj školi

Gužva, veselje, uzbuđenje i iščekivanje osjećalo se u holu škole, 7.12.2017 nešto prije 18 sati. Učenici i roditelji od prvog do osmog razreda matične škole i u područnoj školi Velika Horvatska okupili su se kako bi sudjelovali u Večeri matematike, projektu Hrvatskog matematičkog društva uz potporu Ministarstva znanosti i obrazovanja. Sudjelovanjem u interaktivnim radionicama potiče se izgradnja pozitivnog stava prema matematici, interakcija između učenika i roditelja, učenika i učenika, otkriva se zabavna strana matematike, stvaraju se nove ideje o tome što matematika jest i čime se bavi. Svi su došli kako bi se matematikom bavili.

U ugodnoj i veseloj atmosferi rješavali su se matematički zadaci kroz igru, kvizove, spajalice, asocijacije, pitalice i slagalice… koje su pripremile učiteljice: Mirjana Bobinac, Ivana Šimunić Krklec, Mirjana Krupljanin, Suzana Zdolc, Gordana Reljić, Lidija Bucifal, Iva Rešetar i Silva Županić.

Sudjelovalo je ukupno 143 sudionika.

Da matematika može biti zanimljiva i zabavna govore nam osmijesi na licima sudionika što možete vidjeti u fotogaleriji.

Lijepo je bilo vidjeti zadovoljna lica roditelja i učenika koji su s oduševljenjem prihvaćali matematičke izazove.

Puni pozitivnih dojmova zahvaljujemo svima koji su se odazvali i najavljujemo druženje za sljedeću godinu, prvi četvrtak u prosincu.

Učenici su napisali svoje dojmove:

„Mislim da je savršeno što se matematika uvodi kao zabavna aktivnost i što potiče djecu i roditelje na druženje.“

„Najviše mi se sviđala igra «Geometrijske vratolomije» iako nisam pobijedila za onu jednu točkicu na kockici. Bilo je lijepo sudjelovati i ponovila bih opet.“

„Večer matematike je bila super, jer smo igrali razne igre, računali i zabavljali se. Da ne postoji Večer matematike nikada ne bi vjerovala da mi netko kaže da je matematika zabavna.“

„Na zanimljiv i interesantan način mogli smo vidjeti da matematika nije «zlobna». Kroz igru i zabavu rješavali smo matematičke zadatke. Bilo je lijepo i nije mi žao što sam išla jer je bilo puno zabave i dva sata matematike nije bilo puno.“

objavio: Mirjana Slovenec Smičić   datum: 11. 12. 2017.

« Svibanj 2019 »