Nastava na daljinu - obavijesti

Autor: Viktorija Lončar, 15. 3. 2020.

Od ponedjeljka 16.3.2020. prema odluci MZO odvija se nastava na daljinu za sve učenike. Naša škola izvršila je sve potrebne tehničke pripreme, a tijekom ponedjeljka i utorka testirat će se virtualne učionice u koje se prijavljuju učenici predmetne nastave.

Učenici od 1. do 4. razreda nastavu prate putem HRT3 programa prema priloženom rasporedu. Razrednici će putem formiranih grupa obavijestiti roditelje o terminima emitiranja i dodatnim zadaćama za učenike. Roditelji učenika RN dužni su se javiti razrednicima ako nemaju nikakvu mogućnost zbrinjavanja djeteta kako bi škola obavijestila nadležne i organizirala prihvat takve djece.

Učenici od 5. do 8. razreda nastavu prate putem SPTV programa prema priloženom raporedu. Razrednici će roditeljima putem formiranih grupa prenositi samo bitne obavijesti, dok će sve upute i zadatke učenici pratiti kroz formirane virtualne učionice. Postavljene zadatke u virtualnoj učionici učenik može odraditi u bilo koje vrijeme tijekom dana. Ako učenik cijeli dan nije bio aktivan u virtualnoj učionici, roditelj je dužan izostanak opravdati razredniku.

Linkovi na virtualne učionice za učenike PN:

5. a        5. b

6. a        6. b

7. a        7. b

8. a

Pod opširnije nalaze se tablice s rasporedom aktivnosti za učitelje, učenike i roditelje, kao i termini prikazivanja tv programa po razredima.

1. - 4. razred

RH (bez Istarske)

Učenici koji su u školi

Učenici

Pratiti Školu na Trećem od ponedjeljka.

U školi se neće odvijati nastava, a Školu na Trećem će pratiti u školi ako je njihov termin dok su u školi na rasporedu, inače od kuće.

Učitelji

Obavijestiti roditelje ranije (nedjelja) kada je termin prikazivanja za njihov razred. Od srijede roditeljima slati materijale za vježbanje.

Ako je termin za prikazivanje Škole na Trećem tijekom boravka u školi osigurati da djeca gledaju, inače aktivnosti kao u produženom boravku.

Roditelji

Pratiti upute učitelja. Svi materijali Škole na Trećem bit će dostupni i na zahtjev i na YouTubeu.

Samo roditelji koji nemaju mogućnost ostaviti dijete pod nadzorom doma, ostavljaju dijete u školi – do nedjelje javiti učiteljima

5. do 8. razred

RH (bez Istarske)

Učenici

U ponedjeljak gledaju nastavu na Sportskoj televiziji i testiraju virtualni razred s razrednikom. U utorak gledaju nastavu na SPTV i testiraju virtualni razred s razrednikom i predmetnim nastavnicima, idu u virtualni razred  i slijede upute razrednika i predmetnih nastavnika.

Nastavnici

U ponedjeljak razrednici testiraju virtualnu učionicu s učenicima, u utorak i predmetni nastavnici. Od srijede razrednici daju u virtualnim razredima učenicima raspored i obavijesti, predmetni nastavnici daju aktivnosti i zadatke.

Roditelji

Ako učenik nije bio aktivan cijeli dan u virtualnom razredu, svoj izostanak treba opravdati razredniku.

Raspored prikazivanja Škole na Trećem HRT 3

razred

termin

8 – 10 h