Prigodna poruka ravnateljice uz Dan škole - Jurjevo 2020.

Autor: Doris Kaučić, 23. 4. 2020.

Dragi učenici i učenice, poštovani roditelji, učiteljice i učitelji i svi zaposlenici naše Škole, čestitama vam Dan OŠ Đure Prejca!

Jurjevo u Desiniću....tradicionalno slavimo i obilježavamo Dan Škole, Dan Općine i Dan župe sv. Jurja mučenika.

Ovoga proljeća , 2020. godine to nije tako.

Nije vrijeme slavlja i iskazivanja radosti.

Iznenadna i izvanredna situacija Koronavirusa je jača  i vrlo ozbiljna i složena na globalnoj razini. Kako bismo se održali i uspjeli u borbi protiv Covida 19 moramo mirno i strpljivo slušati i provoditi mjere koje već traju punih mjesec dana.

I ja bih rado da danas slavimo, da naši zboraši pjevaju, svira školski orkestar, ritmička skupina pleše, recitatori na pozornici, da voditeljice vode program školske svečanosti...Da nam uvaženi gosti uveličaju našu proslavu. Da budemo ponosni na naš rad, učenje, znanje, aktivnosti, igru i druženja.

No, ponos i radost su u nama.Veselimo se svakome novome jutru i danu koji je pred nama. Kažu da su proljetna jutra najljepša, najzelenija i najsvježija...najbogatija!!! Bogata toliko, koliko je u nama dobrote, topline i radosti za život, za rad, za prirodu.

Toplina i emocija  za svakog našeg učenika i učenicu koji svakog trenutka i tako kroz cijeli dan čekaju na vaše virtualne učionice, virtualne poruke i vaše, dragi učitelji i učiteljice, virtualne, ohrabrujuće razgovore i druženja. Hvala vam za to!!!!

Dragi učenici i učenice, znam da bi mnogi (svi) željeli biti ovdje u školskoj zgradi. U svojim vedrim učionicama sa svojim prijateljima i prijateljicama, trčati hodnicima i voditi žustre rasprave. Slušati zvuk zvona i glazbu koja vam ispunjava odmore. Pratiti i sudjelovati na nastavi s vašim učiteljima i učiteljicama. Znam da bi svi željeli provoditi vrijeme zajedno. Danas to nije moguće, ali bit će uskoro. Prošlo je punih mjesec dana, izdržite još malo. Iako način učenja i poučavanja u vašim toplim domovima, nastava na daljinu ima svoje lijepe strane. Gdje vaša obiteljska veza postaje još jača i čvršća, vaše obiteljsko bogatstvo i vaš dom je najveće bogatstvo i sve na svijetu.

Učenici, naši osmaši, vas očekuje promjena ka vašem srednjoškolskom obrazovanju. Želim vam uspjeh prije svega i upis u željenu školu.

Uvijek se rado i s ponosom sjetim naših bivših učenika. Mnogi ste  stasali u odrasle ljude i stvorili uspješne poslovne i obiteljske cjeline. Čestitam vam!!

Roditelji, vama hvala što ste preuzeli ulogu učitelja/učiteljce. Hvala vam na svesrdnoj podršci i suradnji. Na razumijevanju. Izdržite još malo, uskoro će Koronavirus utihnuti, a Bog nam podariti zdravlje i radost (i sv. Juraj).

Čuvajte svoju djecu, štitite ih i dajte im sigurnost u toplini svoga doma. Oni su samo krhka i nemoćna djeca čiju pomoć i pažnju  čekaju od svih nas (i roditelja i učitelja i okoline koja ih okružuje). Hvala vam!!

Javljam se i našim najmlađim predškolcima koji s jeseni stižu u 1. razred. Čekamo vas i veselimo vam se. Čeka vas puno igre, druženja i predivnih trenutaka u školskoj sredini.

Samo hrabro i odvažno!

Veselim se danu kada ćemo svi zajedno živjeti i raditi u našoj školi (učionice, hodnici, zbornica, blagovaonica, sportska dvorana, dječje igralište i dvorište).

Već danas poslijepodne idu vijesti i raspored planiranih aktivnosti povratka učenika u škole od strane Vlade RH  i MZO-a. No, sve to uz stroge epidemiološke mjere kao prevencija te zločeste virusne Covid 19.

Vidimo se uskoro.

U nizu šaljem nekoliko današnjih fotografija školske zgrade, školskog dvorišta i proljeća u Desiniću.

Hvala vam i sretno!!!!!!!!!!

Ostanimo doma i poštujte socijalni razmak!

vaša ravnateljica Anica Karažija