„ Odrastanje neka bude dječja igra “ i ove smo godine obilježili Dječji tjedan.

Naš cilj bio je usmjeriti pozornost odraslih na potrebe i prava djece, posebno na položaj djece u zajednici u kojoj žive, rastu i razvijaju se.

U sklopu obilježavanja Dječjeg tjedna, pripremili smo niz aktivnosti:

Za učenike nižih razreda tjedan je protekao u igri, crtanju po pločnicima Desinića,izradi poruka za odrasle koje su dijelili mještanima te izradi plakata.Tjedan smo završili zanimljivim predavanjem pčelara Biserka Matekovića koji je najmlađima približio život pčela i njihovu važnost za život ljudi. Po završetku predavanja svi smo se zasladili slatkim medom.
Učenici 5. razreda pripremali su voćnu salatu te tako dan započeli sa zdravim jutarnjim obrokom. Šestaši su se osvrnuli na dječja prava i zamijenili uloge sa svojim učiteljima.
Učenici 7.a razreda pisali su sastavke o važnosti dječje igre koje su pročitali svim učenicima na završnoj prezentaciji, a učenici 7.b razreda razveselili su vrtićance jabukama i zajedničkom pjesmom.Osmaši su tjedan iskoristili za sportske aktivnosti i pisanje.

Mini mljekara Veronika nam je donacijom svojih proizvoda omogućila da srijedu započnemo čašom mlijeka i drugim zdravim, mliječnim proizvodima
.
Održano je i Vijeće učenika na kojem su učenici izrazili svoja razmišljanja vezana uz život u Desiniću te dali prijedloge kako da im odrastanje bude ispunjenije različitim sadržajima. S tim prijedlozima učenici će posjetiti načelnika naše općine.