OSNUTAK UČENIČKE ZADRUGE „TRNAC“

Promišljanjem kako bi učenike naše Škole učinili kompetentnima u društvu zasnovanom na znanju i dinamičnom tržištu rada, dobili smo ideju za osnivanje učeničke zadruge „Trnac“. Učenička zadruga dragovoljna je interesna učenička organizacija, koja pridonosi postizanju odgojno-obrazovnih i društveno-gospodarskih ciljeva škole, jer kao oblik izvannastavne aktivnosti učenicima/ama omogućuje stjecanje  obrazovanja te razvoj sposobnosti i korisno provođenje slobodnog vremena.

Učenici će u zadruzi razvijati radne navike  i sposobnosti te poduzetničke vještine, odgovornost, inovativnost, kreativnost, samostalnost kao i potrebu za suradnjom. Praktičnim radom pridonosi se prijenosu znanja iz nastave u praktične djelatnosti zadruge i obrnuto. Na taj način učenici stječu konkretna znanja te se pripremaju na izbor školskih programa i budućeg zanimanja.  U učeničkoj zadruzi odvija se konkretan proizvodni rad, stvaraju se proizvodi koji imaju uporabnu i tržišnu vrijednost, pa će sredstva prikupljena prodajom naših proizvoda biti korištena za napredak, razvoj, dobrobit i zadovoljstvo Zadruge, naše škole i svih nas.
Zadruga u našoj školi, započeti će s radom početkom školske godine 2017./2018., kroz likovnu sekciju, kreativnu sekciju, ekološku sekciju i sekciju Male vezilje. Ukoliko se ukaže interes za nove sekcije, s vremenom će i one biti osnovane.
Pozivamo sve sadašnje i bivše učenike OŠ Đure Prejca Desinić, njihove roditelje te mještane Općine Desinić koji žele promicati i poduprijeti učeničko zadrugarstvo, da se do 9. listopada 2017. g. popunjavanjem pristupnice u prilogu uključe u rad UZ "Trnac" te postanu njezini ponosni i vrijedni članovi.Zbog života u suvremenom društvu brzih promjena i oštre konkurencije, želimo promijeniti težište poučavanja s prijenosa znanja na razvijanje kompetencija, tj. novoga tipa znanja, vještina, vrijednosti i stavova pojedinca.  Zato osnivamo zadrugu sa ciljem stvaranja pozitivnog odnosa učenika prema radu i pozitivne poduzetničke klime.

objavio: Mirjana Slovenec Smičić   datum: 5. 10. 2017.

OSNUTAK UČENIČKE ZADRUGE „TRNAC“

objavio: Mirjana Slovenec Smičić   datum: 5. 10. 2017.

« Studeni 2019 »