Autor: Mirjana Slovenec, 18. 9. 2018.

U ponedjeljak 10. rujna 2018., točno tjedan dana nakon početka nove nastavne godine, u OŠ Đure Prejca Desinić prigodno je obilježen Hrvatski olimpijski dan, tzv. HOD. Učenici nižih razreda sa svojim su razrednicama imali organizirane sportske aktivnosti na igralištu, dok su učenici od 5. do 8. razreda s učiteljima, Stručnom službom i ravnateljicom Škole za vrijeme sedmog i osmog sata pješačili Desinićem. Dan je prigodno obilježen i u područnim školama (PŠ Velika Horvatska i PŠ Vinagora).
Hrvatski se olimpijski dan obilježava svake godine, i to od utemeljenja Hrvatskoga olimpijskog odbora 1991.g., a njime se promiče važnost bavljenja sportskim aktivnostima, razumijevanje i mir među ljudima.
Vrijeme je bilo izvrsno – sunčano i toplo, gotovo idilično za šetnju u prirodi. Učenici su taj dan uglavnom nosili bijele majice – simbol prijateljstva i mira. Usput su se družili i rekreirali, spojili ugodno i korisno.
Neka nam cijela nova školska godina bude ispunjena aktivnošću, zdravljem, prijateljstvom i smijehom!