Strukturirani tečaj ˝Strategije vođenja razreda za učitelja: nove metode, motivacija i suradnja˝

Autor: Mirjana Slovenec, 20. 8. 2018.

U sklopu programa Erasmus+ i školskog projekta „Škola za život“ u periodu od 13. do 18. kolovoza 2018. učiteljica razredne nastave Ivana Šimunić Krklec bila je u Berlinu u Njemačkoj na strukturiranom tečaju pod nazivom Strategije vođenja razreda za učitelja: nove metode, motivacija i suradnja. Predavanja su započinjala poslijepodne  u 14 sati, a završavala u 19 sati. Cijeli program se odvijao na engleskom jeziku.
Cilj tečaja je bilo upoznati učitelja sa izazovima koji se odnose na primjenu kreativnih metoda i inovativnih rješenja u svakodnevni rad.
Kroz radionice učitelji su upoznali razne digitalne alate koji se mogu primjenjivati u nastavnome procesu. Kako motivirati učenike te zadržati njihovu motivaciju, kako ih aktivno uključiti u nastavni proces, kako izgraditi kvalitetan odnos s njima i njihovim roditeljima, samo su neki od izazova te pitanja s kojima se susreću učitelji, a na koja su polaznici dobili odgovor. Prezentirane su tehnike za planiranje zanimljivih satova, načini uključivanja svih učenika u nastavni proces te razvijanje kreativnosti i kritičkog promišljanja.