Zanimljivo predavanje o misiji u Kamerunu

Naši učenici od 5. do 8. razreda sa svojim su razrednicima i ostalim učiteljima u utorak 23. listopada 2018. tijekom petoga školskog sata nazočili jednomu zanimljivom predavanju.
Naime, Škola je ugostila časnu sestru Josipu, koja je, u sklopu obilježavanja Svjetskoga misijskog dana, ispričala svoje iskustvo s misijama po afričkim zemljama, a posebno se osvrnula na život djece u Kamerunu. Prezentaciju je popratila zanimljivim anegdotama iz toga dijela svojega života, a učenike je oduševila izricanjem misli na francuskom jeziku. Pokazala im je termite i afrički krastavac, što su, uz mandioku, glavni prehrambeni proizvodi tamošnje djece. Učenici su bili znatiželjni pa su postavljali brojna pitanja, a pokazali su i suosjećanje s afričkom djecom, koja nemaju mogućnosti obrazovanja.
Nakon predavanja obratio se i desinićki župnik Franjo Mezak te pozvao učenike na molitvu za misije. Zaključili smo kako je naša privilegija to što možemo pohađati školu u humanim uvjetima.

objavio: Mirjana Slovenec Smičić   datum: 25. 10. 2018.

Zanimljivo predavanje o misiji u Kamerunu

objavio: Mirjana Slovenec Smičić   datum: 25. 10. 2018.

« Studeni 2019 »