„Čitanjem do zvijezda“ – školsko natjecanje

I ove su se školske godine učenici naše škole odvažili i prijavili se za sudjelovanje na školskome natjecanju „Čitanjem do zvijezda“. Motivacijski su dio s njima odradile školska knjižničarka i učiteljice hrvatskoga jezika, no najbitnija je njihova volja te interes za knjigom i čitanjem.

Knjige o kojima se ovih dana razgovara, čije se teme propitkuju i o postupcima čijih se likova promišlja jesu sljedeća djela: „Blizanke“ E. Kȁstnera, „Vezanje tenisica s jednom nepoznanicom“ J. Matanović te roman „Ljeto na jezeru Čiču“ autorice J. Tihi-Stepanić. Ta tri romana bila su obvezno štivo za učenike koji se žele natjecati.

Na Školskome je natjecanju, koje je u našoj školi bilo provedeno krajem prvoga prosinačkoga tjedna, sudjelovalo ovih šest učenica: Lea Beber i Mishela Broz iz 8.a razreda, Karla Kundih iz 8.b razreda te Lucija Trdinšak, Lorena Cvilinder i Ema Pecigus iz 5.b razreda. Učenice su pokazale razumijevanje i pročitanost navedenih romana, a tri najuspješnije među njima predstavljat će Školu na Županijskome natjecanju u drugome polugodištu.

Čestitamo Loreni, Emi i Luciji te im želimo uspješno čitanje i sretan put do zvijezda!

objavio: Mirjana Slovenec Smičić   datum: 20. 12. 2018.

„Čitanjem do zvijezda“ – školsko natjecanje

objavio: Mirjana Slovenec Smičić   datum: 20. 12. 2018.

« Studeni 2019 »