Autor: Mirjana Slovenec, 19. 3. 2015.

Pod motom „BRŽE, VIŠE, JAČE“ u srijedu, 10. rujna , obilježili smo Hrvatski olimpijski dan. U prigodne sportske aktivnosti uključili su se učenici od prvog do osmog razreda matične škole te učenici područnih škola Vinagora i Velika Horvatska.

Svi učenici odjenuli su bijele majice koje na simboličan način predstavljaju  prijateljstvo među ljudima kao što to čini „zastava prijateljstva“, odnosno olimpijska zastava bijele boje sa pet isprepletenih krugova.

sport

U uvodnom dijelu učitelj tjelesne i zdravstvene kulture Siniša Kuhta održao je kratko predavanje o povijesti Olimpijskih igara.

Počeci Olimpijskih igara datiraju iz 776. godine prije Krista. Olimpijske igre odvijale su se u Olimpiji na grčkom poluotoku Peloponezu. Pobjednici igara dobivali su vijenac od maslinovih grančica, crvenu vrpcu i palmin list. Pobjednik je bio slavan, klesali su njegov lik i o njemu pisali stihove.

Danas postoje zimske i ljetne Olimpijske igre i odvijaju se naizmjence svake druge godine.

Učenici PŠ Vinagora obilježavaju Hrvatski olimpijski dan.

U natjecateljskom dijelu učenici su odmjerili snage te opravdali olimpijski moto.