Autor: Mirjana Slovenec, 19. 3. 2015.

21. listopada 2014. godine održana je svečanost dodjele Male nagrade Gjalski u tjednu Kulturne manifestacije Dani Ksavera Šandora Gjalskog, 2014.
U natječaju je sudjelovalo 16 osnovnih škola sa ukupno 52 literarna uradka.

Budući da su naši učenici/ice sudjelovali na natječaju za Malu nagradu Gjalski pišući prozne uradke na standardu i kajkavštini,
Manuela Žučko, učenica 8.b razreda dobila je drugu nagradu pišući prozni uradak „Život je slika“.

Manuela i njena mentorica Vedrana Gudek nagrađene su sa proljetnim vikendom u Crikvenici.

Čestitamo Manueli na vrsnom pisanju proze, a mentorici, učiteljici Vedrani  velika zahvala za stručan rad  sa učenicima i uspjeh u daljnjem radu.
Neka nam svima budu uzor.

Također pohvaljujem i ostale učenice i učenike koji su pisali i sudjelovali u natječaju: