Književni susret u Čakovcu

Natjecanje “Čitanjem do zvijezda” ove smo školske godine okončali u Čakovcu na nacionalnoj razini. Bilo je to u petak 10. svibnja 2024.

Naime, Patricija Petrović, učenica 7.a razreda, bila je sa svojom mentoricom Vedranom pozvana na državno natjecanje, koje se svake godine održava na sjeveru Hrvatske, u Gradu Zrinskih. Njezin je plakat, napravljen na temelju triju pročitanih romana koje su učenici čitali pripremajući se za kviz znanja, bio drugonagrađeni na županijskoj razini natjecanja. Učenica je pozvana da Županiju predstavlja svojim plakatom, ali ne u natjecateljskom dijelu, nego revijalno.

Osim po brojnim motivirajućim riječima te druženju s drugim čitačima i čitačicama iz cijele Hrvatske, Patricija će taj dan pamtiti po predivnoj šetnji Perivojem Zrinskih i po susretu s književnicom Bojanom Meandžija. Autorica romana “Trči! Ne čekaj me…” svojim je jednostavnim i emotivnim govorom osvojila srca nazočnih učenika i njihovih mentora. Potpisivala je svoju knjigu, a Patricija je uzela autograme i svojim prijateljicama iz razreda Karli, Emi i Teni (“Knjigoljupkama”), s kojima se borbeno pripremala za natjecanje.

Kakav dan!

Čitajmo i dalje!