Dan sjećanja na Holokaust

27. siječnja obilježavamo Dan sjećanja na Holokaust i sprječavanja zločina protiv čovječnosti. Povodom toga dana učenice 8.b razreda, Valentina Ljubić i Lorena Bosnar, istražile su temu Holokausta te su svoje istraživanje prikazale na plakatu i prezentirale ga na satu povijesti.
Učenici koji sudjeluju u Projektu Šafran pod vodstvom učiteljice povijesti Mirjane Vrančić uredili su pano u auli škole i tako odali počast žrtvama Holokausta te ujedno prezentirali naš projekt. Obilježavanje ovoga dana i sadnja lukovica žutog šafrana samo su neke od aktivnosti vezane za navedeni projekt koji na zanimljiv način upoznaje mlade ljude s temom Holokausta te podiže svijest o svim oblicima diskriminacije i predrasuda. Šafrane smo posadili 26. listopada, a učenici svakodnevno promatraju njihov rast te s nestrpljenjem očekuju da se pojave prvi žuti cvjetovi.

objavio: Mirjana Slovenec Smičić   datum: 30. 1. 2018.

Dan sjećanja na Holokaust

objavio: Mirjana Slovenec Smičić   datum: 30. 1. 2018.

« Studeni 2019 »